Bize Ulaşın: İzmir: +90 232 446 81 10 İstanbul: +90 216 374 75 05

Çıvgın Boya da IFS dedi


Boya  sektöründe 1976 yılından beri faaliyet gösteren Çıvgın Boya,  özel ve koruyucu ürünlerin üretimi konusunda  faaliyet gösterirken, başta Ege ve Akdeniz Bölgeleri olmak üzere ülkemizde sera boyalarında tüm sertifikaları bünyesinde bulunduran kurumsal bir firmadır.

Uzun zaman önce  devreye  aldığı AR-GE laboratuvarındaki geniş çaplı çalışmaları ile büyümeye hız kesmeden devam etmektedir. Firma içindeki bütün süreçlerini sıkıntısız ve birbiri ile entegre yönetebilmek adına başlattığı ERP Seçim projesinde, yerli yabancı ERP Tedarikçileri ile görüşmüş ve nihayetinde IFS ile ERP geçişini yapmaya karar vermiştir.

Egeria Satış Yöneticisi Alev Öner bu satış sürecini şöyle özetlemektedir. Yerli ve yabancı ERP tedarikçisi firmaların yer aldığı bu süreçte, firma sektörel tecrübe ve yetkinliğe fazlasıyla önem veriyordu. Hatta yönetim kurulu üyesi Mertkan ÇIVGIN’ın ‘‘Bizim için önemli olan iş ortağımızın da kendi sektöründe güçlü olması” şeklindeki açıklamaları aslında seçim sonucunun neden IFS olduğunu net bir şekilde açıklıyordu. Çünkü Kimya ve Boyacılık sektörünün gerekliliklerine göre tasarlanmış ürün ağacı yapısına standart olarak sahip olan IFS Uygulamaları, Çıvgın’ın da bu süreçte emin adımlarla ilerlemesine yardımcı olacak en iyi ERP sistemi olarak seçim ekibinin kararını oluşturuyordu. ‘’

Proje başlangıç toplantısı geçtiğimiz günlerde yapılan Çıvgın Boya  firması, IFS ERP geçiş sürecini, Egeria’nın tecrübeli danışmanlık hizmetiyle hayata geçirecektir. Projenin planlanması ve ilerleyişi tecrübeli proje ekipleriyle, kısa süre içerisinde başarı hikayesi çıkartılacak seviyeye ulaşacaktır.