ÇÖZÜMLER

TEK ÜRÜN

IFS ERP Uygulamaları 4 çekirdek süreci – Servis ve Varlıklar, Üretim, Proje, Tedarik Zinciri – destekleyen entegre tek üründür. Sektörel tecrübemizin İnsan Kaynakları, CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi) ve finansallar vs gibi diğer yatay ürünlerle birleşmesi ile ortaya tüm kurumsal ihtiyaçlarınızı karşılayacak komple bir ERP çözümü çıkmaktadır.

KULLANICI VERİMLİLİĞİ

IFS ERP Uygulamaları çekici, sezgisel ve etkili kullanıcı deneyimi ile işiniz için neye ihtiyacınız olduğunu kolayca bulmanızı sağlar. Böylece yazılımınızı yönetmek için daha az, işinizi yönetmek için daha fazla zaman harcayabilirsiniz.

BİLEŞEN-SOA ODAKLI

IFS ERP Uygulamaları başarılı üreticilerin dayandığı prensiplerle – üretim ve bileşenlerin bir araya getirilmesi ile geliştirilmiştir. Servis-odaklı bileşen mimarimiz sayesinde sadece ihtiyaç duyduğunuz bileşenleri/modülleri seçme ve zaman içinde diğer bileşenleri bunlara ilave etme şansınız vardır.

DEĞİŞİKLİKLERE UYUM

IFS ERP Uygulamaları ile kurulu sisteminizi aksatmadan, sisteminize yeni özellikler kazandırabilirsiniz.

cozumler

 
 

IFS Fonksiyon Arası Modüller

IFS Fonksiyon Arası Modüller; birçok endüstri ve iş türü aralarında bulunan kritik işlemlerin idaresi, kolaylaştırılması ve dinamikleştirilmesi için tasarlanmış, güçlü araçlar kümesidir.

IFS Muhasebe Kuralları ; IFS uygulamaları arasında tüm manuel ve otomatik gönderiler için, belirli kurallar serisi sunar. Şirketinizin muhasebe modelini güvence altına alan, mükemmel bir genel bakış elde edersiniz. Standartlaştırılmış arayüz; IFS ve harici uygulamalardan gelen ve ya giden iktisadi işlemleri idare etmenizi kolaylaştırır.

IFS Sürdürülebilirlik Yönetimi ; tüm tedarik zincirinde, kullanım aşaması ve kullanım süresi bitimine, ürünün hayat döngüsünün tüm aşamaları için sizlere eksiksiz destek sağlar. Hali hazırdaki veriyi kullanır, GRI gibi çevreci raporlama için temel oluşturan, çevreci ürün beyanını ve çevreci malzeme beyanını oluşturmanızı sağlar. Esnek doğası sayesinde; REACh, RoHS ve ya WEEE ve eko-etiket gibi bir çok uyum işlemleri için kullanabilirsiniz.

IFS Ürün Hayat Döngüsü Yönetimi ; varlık, ürün, proje, müşteri, hizmet ve ya herhangi önemli iş ya da operasyonel akış olsun, herhangi bir hayat döngüsünün sıkı kontrolünü sağlamanıza yardımcı olur. Tasarımdan, satış ve sonrasına; tüm bilgiler ve geri bildirimler; şu an ve ya ilerde, yetkiye sahip herhangi biri için erişilebilirdir ve aynı sistemde dökümante edilir. Bu demektir ki, geçmişten birşeyler öğrenebilirsiniz, hataları azaltabilirisiniz ve işinizle ilgili işlemler sürekli geliştirebilirsiniz.

IFS Döküman Yönetimi ; şirketinizle alakalı tüm evraklar üzerinde tam denetim verir. Kullanımı kolay arama modülü yanısıra, evraklarınız için oluşturma ve geliştime işlemini idare eder. Diğer fonksiyonelliklerin arasında; iş-akışı, şablon, versiyon ve sürüm yönetimi, fatura taraması için destek ve belge bertarafı bulunur. IFS Döküman Yönetimi, herhangi bir yetkin kullanıcınızı tatmin edecektir, ancak web-tabanlı arayüz, yeni kullanıcılarınızın kısa sürede intibak edebileceği kadar kolay bir kullanıcı arayüzüne sahiptir.

IFS İş İstihbarat Ağı ; kendi iş istihbarat ağ imkanlarınızı nasıl kurmak istiyorsanız, o yönde karar almanızı sağlar. IFS uygulamalarıyla beraber kendi stratejinizi kurup ona göre entegre edebilirisniz. ya da, IFS için nihai çözüm seçebilirsiniz. Her türlü şekilde, satış öncesi ve satış süreci için tamami iş istihbarat desteği alırsınız.

IFS Kalite Yönetimi ; parçalar, tedarikçiler ve üretim süreçleri ya da bunların her hangi bir kombinasyonu için sizlere kontrol planlarını, testleri, denetleme talimatlarını, standartları tanımlamanızı sağlar. Örnekler, zaman-damgası işlemleriyle, ürün sayılarıyla, seri numaralarıyla satın alma emirleriyle bağlantılıdır. Modülümüz, özellikler ve değişkenler için en yaygın SPC grafikleri için sizlere destek verir. Daha gelişmiş istatistik çözümler için, üçüncü parti ürünleri gerçek standart arayüzle birlikte genel bakış formlarını kullanabilirsiniz.

IFS Dosya Yönetim ; hızlı sevk ve full takip edilebilirlikle birlikte iş-akışı tabanlı dosya yönetimi sağlamanıza yardımcı olur. Çalışanlarınız ve partnerleriniz, herhangi bir durumu kaydedebilir. Alakalı iş öğesine bağlayabilir, ve doğrudan sevk ve ya kuyruk oluşturarak yönlendirebilir. IFS Dosya Yönetimi; sürecin her aşaması içim, önceden hazırlanmış önlem gruplarıyla, kapsamlı analiz yapmanıza yardımcı olur.

IFS İşlem Modelleri ; şirketinizin iş süreçleri, rutinleri ve yükümlülükleriyle iletişim ve geliştirme için grafik modeller, metotlar ve araçlardan oluşan entegre bir paket sağlar. IFS uygulamalarını kullanırken, şirket işlemlerinizi ayarlayabilir onlarala iletişime geçebilirisiniz. Grafik dökümanlar, şirket yapısı ve işlemleri için model teşkil eder.

IFS İş Yönetimi Kolaylaştırıcı

İş Yönetim Kolaylaştırıcı modülümüz; en son web-tabanlı teknolojilerden faydalanarak, ilişkileri geliştirmeniz ve kurmanıza yardımcı olur. Amaç odaklı mobil uygulamamız ve kullanımı kolay rol-tabanlı portallar aracılığıyla, gerçek zamanlı, kesin ve kişiselleştirilmiş bilgileri çalışanlara, müşterilere, tedarikçilere ve diğer partnerlere verebilirsiniz. IFS’nin iş yönetimi kolaylaştırıcı modülü, ayrıca; derecelendirilebilirlik, performans ve düzeni garantilerken, aynı zamanda web-hizmetleri aracılığıyla iç ve dış sistemlerin entegrasyonunu sağlar.

IFS İşbirliği Çözümleri ; müşterileriniz, tedarikçileriniz, partnerleriniz için, kişiselleştirilmiş portal kurmanızı sağlar; böylelikle IFS uygulamalarındaki anahtar işbirliği süreçlerine erişim verirsiniz. Bu işlemler, ürün hayat döngüsü yönetimi (PLM) işlemlerinden, işbirliği projeleri, destek yönetimi ve müşteri emirlere kadar değişiklik gösterir. Kullanımı kolay web tabanlı portal; cari fiyat için online talep (RFQ) ve tedarik zinciri yönetimini (SCM) ilgilendiren gerçek zamanlı bilgi sunar.

IFS Kişisel Portal ; iş partnerleri, çalışanlar gibi tüm kullanıcılara, IFS uygulamalarına rol-tabanlı işlem portalı sağlar. İnsanların bitirmesi gereken işlerle ilgili bilgileriyle ilgili genel bakış sağlayan, ayarlaması kolay giriş noktalarıdır.

IFS Mobil Çözümler ; sahada veri yakalma ve IFS uygulamalarındaki iş süreçleriyle senkronizasyonu sayesinde işlem maliyetlerini düşürmenize ve üretkenliği arttırmanıza yardımcı olacak, platformdan bağımsız mobil bir sistemdir.

IFS Sistem Entegrasyonu ve Web Hizmetleri ; Microsoft BizTalk ve Oracle’ın BPEL Process Manager gibi diğer entegrasyon. Çözümleriyle eşzamanlı çalışır, diğer taşıma protokollerini ve web hizmetlerini ve IFS uygulamalarını entegre etmenizi sağlar.

IFS Vaka Yönetimi ; insanları önden bilgilendirerek ve etkinlikleri gerçekleşen iş vakaları olarak başlatarak, IFS Kişisel Portalı’nın kabiliyetlerini genişletmenizi sağlar. IFS bağlan’la entegre, modül; e-posta, SMS ve kendi mesajlarım portları gibi çeşitli iletişim kanalları aracılığıyla bildiri almanıza ve abone olmanıza izin verir.

IFS Bakım

Bakım modülümüz; dünyanın, hızla değişen taleplerine uyum sağlama ve tahmin etmenizi sağlayan, tamami girişim varlık yönetiminin bir parçasıdır. Erişimi ve kullanması kolay modülümüz; sürekli gelişim ve inkişafın yanısıra, ihityacınız olan günbe gün bakımı kapsayan derin fonksiyonellik ve kapsamı bulundurur.

IFS Ortalama Ekipman Verimliliği ; mümkün olduğunca verimli çalışmak adına, KPI lar arasında denge sağlamak ve ekipman performansındaki öne sürülmüş gelişimlerin değerlendirilmesi için, işlemi kolaylaştırarak, geliriniz arttırmanızı sağlar. Ortalama ekipman verimliliği, miktar, performans ve kullanılabilirlik gibi tüm operasyonel durumları yönetir. Modül; operatörler ve işlem mühendisleri için kullanımı kolay grafik arayüz barındırır.

IFS B2B Sözleşme; işbirliği portalı aracılığıyla, bakım ve hizmet tedariğine yönelik ihale sürecini işletmek için, kabul görmüş ve değerlendirilmiş alt-yüklenicilerle iletişim kurmanızı sağlar. İhaleleri daha kolay karşılaştırabilir, daha iyi teklifler alabilir ve yönetim ücretini düşürebilirisniz. Veri kalitesi, ayrıca; bilgi tek seferde girildiğinde artar. İhaleyi kazanan sözleşmeciler; portal aracılığıyla, iş uygulamalarının detaylı raporlarına ve talimatlarına erişim kazanırlar. Neticelenen işlerdeki her veri, tek bir yerden erişilebilir olur

IFS Kompleks Bakım Onarım Yönetimi ; daha verimli bakım onarım operasyonları aracılığı ile harcamaları azaltmanızı, ve üstün müşteri hizmeti vermenizi sağlar. Personel, malzeme ve diğer kaynak gerekliliklerini ayarlayarak; teslim tarihlerine yetişebilir ve revizyon zamanlarını geliştirebilirsiniz.

IFS Araç Bilgi Yönetimi ; düzenleme kompliyansını kolaylaştırıp verim kıldığı gibi, entegre edilmiş filo ve konfigürasyon yönetimi kurar. Modifikasyon yönetimi, önlem bakımı planlaması, operasyonel planlama ve serileştirilmiş parça kontrolünü destekler.

IFS Proses Otomasyon Entegrasyonu ; farklı tedarikçilerden gelen otomasyon ekipmanlarıyla etkileşimi yönetmenize yardımcı olur. Süreç kontolü (OPC) için OLE, iletişim platformu olarak da IFS Bağlan’ı kullanır.

IFS Koruyucu Önleyici Bakım ; düzenli önlem bakımları için programları yönetmenize yardımcı olur. Tesisinizdeki, her türlü görevlerin hazırlayabilir ve organize edebilirsiniz. Ayrıca; makine kondisyonu, özel durumlar, takvim, ve ya kontraktör ya da çalışan mı görevi gerçekleştirecek gibi kendi bakım parametrenize göre, görevleri planlayabilirsiniz.

IFS Kaynak Planlama & Atama ; düzeltici bakımı başlatmak ve önlem bakımı planlama için yaygın yollar sağlayarak, etkin planlamasıyla ve iş emrini kolaylaştırarak, kaynaklarınızı daha verimli planlamanızı sağlar. Grafik çek-bırak arayüz; hızlı ve kolay değişikliklerde bulunmanızı sağlar. IFS İnsan Kaynakları modülüyle entegrasyonu yoluyla; çeşitli yeterliliklerin erişilebilirliğiyle personel ihtiyaçlarını otomatik olarak karşılaştırmanızı sağlar. Bakım emirleri için kısıt tabanlı atama, daha kompleks bakım etkinlikleri için desteklidir.

IFS Bakım Emri ; arıza süresinden dolayı gelir kaybını azaltmanızı, dolaylı ve doğrudan ücretleri kesmenizi, bakım işlemlerini daha etkili yönetmenizi sağlar. Hata raporlamayı, hazırlığı, planlamayı yani onarım etkinlikleri etkileyen tüm görevleri yönetir.

IFS Ekipman ; makinaları, binaları, havalandırma sistemini, taşıma sistemini ve ya onarım görmesi gereken herhangi bir varlığınızla ilgili bilgilerin tümünü yapılandırır ve yönetir. IFS Varlık Tasarımı’yla tamamiyle entegre edilen modülümüz; yeni tesisler, operasyonlar ve işletme revizyonları için eksiksiz varlık yaşam döngüsü yönetimi sağlar.

IFS Satış & Servis

Satış ve Servis modülümüz, müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) için mühim bir iş süreci sağlar. Modül, potansiyel satıştan, satış döngüsünden, ürün desteği ve müşteri servisine kadar, müşteri etkileşim zinciri sağlar. Satış ve Servis konseptimiz; müşterinin değer verdiği, ürün, servis ve destek gibi öğelere, işinizin yoğunlaşmasını sağlar.

IFS Parça Onarım ;onarım görecek parçaların alımından, son faturalandırmasına kadar olan tüm iş akışını yönetmenizi sağlar. Modülümüz; tercihe göre, çalışma emri ve ya iş emrindan istifade ederek, daha basit onarımlar için destek sunar, iş emrinin yürürlüğü altındaki ortamlarda fonksiyonelliği kontrol ederek, ileri, çok seviyeli yapı onarımlarını destekler. Servis kontratı altındaki onarımlar kadar dış servis emirleri de desteklidir.

IFS Mapping™ ; dağıtım aracı istikametlerini görselleştirmenizi, zamanı gelen işlerin hatırlatılmasını ve son-dakika işlerin verimli şekilde planlamanızı sağlar. Sürmekte olan ve planlanmış işler hakkında genel bilgiyle birlikte, uydu haritası ve sanal yol haritası sağlar. Enterprice (yazılım ve servis) için Microsoft Bing Maps uygulamasıyla entegredir. IFS Uygulamalarında, müşteri ve müşteri emirleri gibi herhangi bir iş öğesinin haritada görselleştirilmesi ayarlanabilir.

IFS Çağrı Merkezi; alan servisi ve ya ürün desteği için, müşterilerinize etkili çağrı merkezi hizmeti vermenizi sağlar. IFS Çağrı Merkezi, ayrıca; sürecin tüm elementleri için önceden tertiplenmiş tedbir paketleri sağlayarak daha analitik bir destek sağlar.

IFS Dinamik Takvimlendirme ; müşteri hizmetlerini ve verimli çalışmayı geliştirmek için, yeteneklere ve SLA’lar gibi, çoklu iş-tanımlı kısıtları dinamik biçimde takvimlendirerek, mobil işgücünüzü optimize etmenizi sağlar. Derecelendirilebilen takvim modülümüz, Dinamik Takvimlendirme Motoru’nu (DSE) ve istisna yönetimi için sezgisel takvimlendirme tezgahını barındırır. Hizmetimiz hem yerinde hem Cloud (hizmet olarak yazılım) aracılığıyla erişime açıktır.

IFS Saha Servis Uygulamaları ; hizmet operasyonlarınızın, faturalandırma ve analizden, cari fiyat ve sipariş alıma kadar,müşteri odaklı iş-süreçlerini dinamik hale getirmenizi sağlar. Ayrıca; garanti süresi dahili ve sonrası, tam ücretlendirme, iş gücü takvimlendirme ve alan hizmetini destekler.

IFS Servis Sözleşme Yönetimi; müşterilerinizin her birine hizmet etkinlikleri için hizmet seviyelerini denetlemenizi ve kesin olarak nitelemenizi sağlar. Sözleşmede mütabakata verilen hususların, otomatik olarak takip ederek ve denetleyerek, verimliliği arttırır.

IFS Satış Yapılandırıcı ; seçtiğiniz ek aksesuar, ürün karakteristiği ve ürünün, kolaylıkla ve pürüzsüzce satış personeline ve müşteriye tanıtılmasını sağlar. Kullanımı kolay, “ürün danışmanı”; titizlikle tanımlanmış gereklilikleri tanımlayan, bir dizi sorularla bir düzen oluşturur.

IFS Web Mağaza ; yan-parça satımı için ideal bir araçtır ve web-tabanlı yönetim için alışıla gelmiş bir çözüm sunar. Sipariş takibi, müşteri kaydı, kullanılabilirlik denetimi ve ücret gibi öğeler de dahil, ürün seçimi ve arama için çeşitli yönlere sahip olursunuz.

IFS Pazarlama & CRM ; müşteri bilgilerine uç uca görünürlükle, tek bir şirket hafızası oluşturmanızı sağlar. Bu modülle birlikte, ön ofis süreçlerini doğrudan, arka ofis süreçleriyle entegre edebilirsiniz.

IFS Tedarik Zinciri

Dağıtım modülümüz, üretim eşiyle beraber; sizlerin dağıtım yönetimi çözümüne temel oluşturur. Bu modüller; üretim akımının daha iyi görüntülemesi için ihtiyaç duyduğunuz kolaylığı sağlar. Ayrıca sistemi verimli kullanmanız doğrultusunda, farklı çalışma metodlarına ve dağıtım modellerine kolaylıkla uyum sağlayabilirsiniz. Tüm girişiminizin ihtiyacı olan büyüme, değişim ve sürati sizlere sağlamakla kalmaz, ek olarak tüm şipariş-teslim ağınızın arasındaki gerçek zamanlı iletişimden istifade etmenizi sağlar.

IFS Demand Forecasting™ ; grafiksel gösterimi kullanarak, planlamalarınızı görselliğe dökmenizi sağlar. İşbirliği sağlayan, grafik ve inter-aktif olan aracımız; günümüzde piyasadaki en gelişmiş ve ön kullanımı en kolay öntahmin aracıdır.

IFS Çoklu Ortam Dağıtım Planlama; çoklu ortam koşullarında çalışırken, ürününüze dair arz-talebi daha makul öntanımlayarak, zamanında teslim ve müşteri memnuniyetini geliştirir. Kapsamlı ana üretim takvimi geliştirebilir, zaman fazlı malzeme ağı ihtiyaçlarını ve optimum ürün çıktı boyutunu ve sonrasında ihtiyaç duyulan üretim kapasitesini hesaplayabilirsiniz.

IFS Envanter Yenileme; talep öntahminiyle entegre, farklılaştırılmış ve çokça otomatikleştirilmiş planlamayı uygulamanızı sağlar. Modül, envanter yenilemeyi; ekonomik sipariş sayısı, servis-seviyesi-güdümlü güvenlik stoğu ve zaman alan gönderileri idare etmek için oluşturulan özel modeller gibi, çoklu planlama stratejileri sağlayarak, envanter yenilemeyi hızlandırır.

IFS Dağıtım ; çeşitli ücretlendirmelerin, kampanyaların, promosyonların ve indirimlerin yönetiminin yönetimi için esnek destek sağlayarak, müşterilerle olan etkileşimi sizler için kolaylaştırır. Ayrıca; GTIN (Küresel Ticari Ürün Numarası) ve SSCC (Seri Gönderim Konteynır Kodu) için desteğinde dahil olduğu GS1’i kullanarak, ticari partnerler arasında standartlaştırılmış entegrasyon desteği verir.

IFS Müşteri Siparişleri ; bir ve ya daha fazla alandaki müşteri siparişleri işlemlerini idare etmenizi sağlar; ve IFS Tedarik Zinciri Ana-modülünün (SCM) önemli bir parçasıdır. IFS Müşteri Siparişleri; işiniz için çoklu ücretlendirme sunar, ve uygun ücretlendirme modelleriyle çalışmanızı sağlar.

IFS Tedarik ; tedarik yönetiminizi kolaylaştırmanızı sağlar, ve IFS Tedarik Zinciri Ana-modülünün vazgeçilmez bir parçasıdır. Merkezileştirilmiş satın-alma sayesinde, tedarikçilerinizden daha makul ücret almanızı sağlar, küresel mecrada iş yapan çoklu-ortam şirketleri için birebirdir.

IFS Depolama ; ürün makbuzundan gönderi yerine kadar olan tüm depo süreçlerini yönetmenizde yardımcı olur. Modülümüz, takip edilebilirlik, raf-ömrü yönetimi, konsinye stok ve istatistik veriler için eksiksiz destek içerir. Çoklu-ortam durumları, malların herhangi bir yerde başka yere naklinin kolaylaştırılması için tamamiyle desteklidir.

IFS Üretim

Üretim modülümüz; tekrarlayan işlerin basit ve çokça otomatikleştirilmiş akışının halledilmesiyle, tutulu ve etkin istisnalara tanıma istisnai ileri yönetim fonksiyonelliğini birleştirir. Bu güçlü, çok yönlü çözüm; tüm çalışanlarınızın, üretim sürecinin her fazının ve birçok üretim şeklillerinin detaylı planlama, uygulama, denetim ve analizinizi destekler. Ayrıca modülümüz; lean prensiplerini desteklediği gibi; karma-mod üretim gibi, aynı üretim ortamında farklı tipli işlemlerin bir arada bulunduğu tesisleri de destekler.

IFS Satış Siparişe Özel Mühendislik ; müşteriye özel tasarımları, projelerin entegre edilmesi ve ürün yapısı aracılığı ile sizlerin idaresine sunar. Sipariş edilen ürün yapıları; standart ürün ve projeye özel yapıların kombinasyonu halinde olabilir. Proje planını, tedarik kabulü için kullanabilirsiniz. Ayrıca, süreçteki her değişikliği; teslimat projesindeki optimum esnekliği, denetimin ve gelişen her değişimi, uygun maliyetliliği garantileyerek, kaydedebilirisiniz.

IFS Siparişe Özel Montaj-Konfigürasyon-Üretim ; ileri siparişe-özel-üretimden (MTO), basit siparişe-özel-montaja (ATO) kadar, üretimden siparişe dek süren süreci basitleştirip, yönetiminde sizlere yardım ettiği gibi; nitelik-tabanlı konfigürasyonlar, standart üretim siparişe özel tasarım ve siparişe özel üretimi de kolaylaştırır ve yönetim imkanı tanır.

IFS Proje Bazlı Üretim; proje içeriği dahilindeki üretim süreci esnasında sizlere, iş emirleri, çok-seviyeli sabit-istikrarlı (DOP) yapılara, satın-alma emirlerine ve proje etkinliğiyle doğrudan ilintili diğer unsurlara erişiminizi sağlayarak, sizlere ve organizasyonunuza çeviklik kazandırır. Envanter fonksiyonelliği proje içeriğinde gerçekleştirilebilir, proje aktiviteleri proje envanterleri ve standard envanter arasında malzeme aktarabilirsiniz.

IFS Sürekli Üretim ; daha etkili üretim planlama, zamanında teslim ve yüksek ürün kalite aracılığıyla, sizlere rekabet fırsatı veren bir üstünlük sağlar.

IFS Kesikli Üretim ; veriminizi, üretim sürecinde muamelatı azaltarak hatta ortadan kaldırarak veriminizi arttırır. IFS planlama’yla beraber üretim; üretim hattı zaman programlamaları oluşturmak tedarik takvimler ve Kanban döngüleri çizmek için, malzeme ihtiyaç planlama (MRP) hibrit itme-çekme sistemleri oluşturabilirisiniz.

IFS Çoklu Tesis Planlama; varlık kullanılabilirliğini optimize etmenize; faaliyet alanı, gelir, risk ve maaliyet kontolünün tamami denetimini almanıza yardımcı olur. Modülümüz, kullanıcı dostu grafik kullanıcı arayüzüyle hizmetinize amadedir; üretkenliği arttırır, böylelikle sizler, daha hızlı ve verimli tedarik zinciri kurabilirsiniz ve zamanında teslim sözü verebilirisiniz.

IFS İş Emri; sizlere, ne planlayıp devamında ne ürettiğinizin taahütü için iş emrinin tüm sürecinde, iş emrinin kontorlü ve gözlemi için kapsamlı bir araç tahsil eder. Modül, bir çok üretim modülü için destek sağlar, ve ayrıca IFS Maliyetlendirme ve IFS Envanter iç içe entegre edilmiştir.

IFS Sonlu Kapasite Planlama ; üretim takviminizi optimize eder, böylelikle müşteri taleplerinde ve şatış-alanlarında gelişen değişimlere müdahaleniz daha hızlı olur. Üretim engellerini tanımlayarak, zamanında teslimde bulunabilir ve üretim bedelini kontrol altında tutabilirisniz. Çoklu ortam, çoklu seviye imkan denetimi; sizlere kesin teslim zamanı tahmini sağlayan gelişmiş bir araç sağlar. Modülümüz ayrıca, üzerinde tek-yönlü müşteriyle beraber eş zamanlı çalışabileceğiniz, manuel takvim planlama aracı olan ileri Planlama Tablosu’nu da içerir.

IFS Atölyeden Veri Toplama; çalışanlarınız için üretim bilgilerini hızlıca bildimelerini sağlayan; kullanımı kolay ve verimli bir modüldür. Operasyonunuzun drumunu ve elden çıkarılan ve üretilenlerin miktarını ve birikmiş operatör saatlerini bildirir.

IFS Maliyetlendirme ; sizlere şirketinizin ürünleri ve onlara atanılan ücretlere dair iç-görü sağlayarak daha-farkında kararlar almanıza yardımcı olur. Geleneksel ücretlendirme ve etkinlik-tabanlı ücretlendirme (ABC) ve ya her ikisinin kombinasyonunu destekler.

IFS Proje

Proje modüllerimiz IFS’nin diğer modülleriyle beraber; kompleks proje süreçlerinin yönetimi için birbirleriyle entegre edilmiş eksizksiz iş paketleri sağlar. IFS Finans Muhasebe, Dağıtım, Envanter, Müşteri Siparişleri, Üretim, Mühendislik, İnsan Kaynakları, Evrak Yönetimi ve Varlık-Hizmet Yönetimi gibi modüllerimizle entegre edilmiş, imalat, mühendislik, inşaat, hizmet, altyapı ve Ar-Ge türü proje tabanlı çalışan, iş yönetimi için proje prensipleri kullanan iş türlerinde faydalanılır.

IFS Proje Raporlama; size, projenin zaman, harcama, malzeme ve diğer tip ücretlerine karşılık, proje harcamaları işlemlerinin işlenmesini sağlar. Modülümüzü aynı zamanda; projeye ait fiyat listesinin oluşturulabilimesi için maaliyet listesini eklemek ve tazminat kontratlarının ihtiyaç duyulduğu müşteri faturalamaları için temel oluşturması bakımından kullanabilirsiniz.

IFS Risk Yönetimi; projelerdeki risk değerlendirmelerini tanımlamanıza yardımcı olur. Kullanıcı tarafından tanımlanabilir risk şablonları; tutarlı çalışma pratikleri kurar. Risk faktörlerini azaltmak için gereken yapılacakları ve tepkileri yönetebilmeniz için muhtemel sorunlar ve sonuçlarını tanımlar.

IFS Proje Bütçelendirme ; sizlere, proje maaliyet yönetiminin yönetimi için gereken tam teşekkül işlevsellik sağlar. Kullanıcı tarafından tanımlanabilir öntahmin; projenin tahminlerinin, bütçelerinin, öntahminlerinin, değerlendirmelerinin ve benzerlerinin çoklu versiyonlarını desteklemenize yardımcı olur. Modülümüz; “Tamamlamak için Tahmin” (ETC) ve “Tamamlama sürecindeki Tahmin” (EAC) prensiplerini destekler. Bütçeler; maaliyet yapıları (CBS) ve iş kırılım yapıları (WBS) tarafından kontol edilir. S-Eğrisi ve Düz çizgi mantığı gibi veri-dağılım yapıları mevcuttur.

IFS Proje Planlama; IFS’deki proje zaman takviminini programlamanıza yardımcı olur. Gantt sunum seçenekleri mevcuttur; ek olarak planlama mantığı, bağlılık ve kısıtlamala parametreleri destekler. Kaynak planlama ve simülasyonlarda modülünüzce desteklenmektedir. IFS Uygulamaları; Microsoft Project ve ya Primavera gibi platformlara, çift-yönlü olarak entegrasyon sağlar.

IFS Proje Yönetimi ; sizlerin, kullanıcı tarafından tanımlanan iş-kırılım yapılarını kullanarak proje üretmenizi sağlar. Şablonlar; iş-süreç tutarlılıklarını oluşturmak için kullanılabilir. Maaliyet, gelir, zaman tutarı ve metraj; proje iş-kırılım yapılarıyla (WBS) ilişkilendirilebilir. Gelişim ve Kazanım değerleri, ek olarak desteklenmektedir. İş-kırılım yapısının her mertebesindeki; tahmin, dayanak, en son öntahmin, taahhüt edilen miktar, kazanılan miktar ve esas miktar gibi her tür harcama denetlenir. Proje modülü; tedarik, mühendislik, imalat, kurulum ve inşaat gibi diğer alanlar için alt-plan hazırlayan, proje planı barındırır.

IFS Alt-yüklenici Sözleşme Yönetimi ; basit ve ya kompleks alt-yüklenici etkinliklerinin yönetimini sizler için kolaylaştırır. Örneğin; eğer inşaat halinde bir mülkün alt-yükleniciliğini alırsanız; modülümüz o boyuttaki projenin yönetimini kolaylıkla halletmenizi sağlar. Aktarılan gelişme ve miktar gibi değerlendirme metotlarına bağlı olarak sürecin seyrini ve değerlendirmesini yapabilirisiniz. Çözüm, güçlü değişim yönetim imkanı sunar; böylelikle farklı durumlarda değerlendirmeleri kolaylıkla yönetebilirsiniz. Alt-yüklenicinize; iş talimatları gönderebilir; altyüklenicinizden adisyon ve kullanım hakkı alabilirsiniz; ek olarak değerlendirme sertifikası oluşturabilirsiniz.

IFS Satış Sözleşme Yönetimi; sizlere, ürün ikmalinden teslimine, tekliften ihaleye kadar olan süreçteki satış sözleşmelerinizin yaşam döngüsünün yönetimini sağlar. Ayrıca; modüle ödeme fonksiyonelliği için spesifik uygulama dahil olmasının yanında; tanımlanmış fiyat yükseltme ve alıkoyma kurallarını, sertifikaları ve ödemeleri kolaylıkla kontrol edebilirsiniz. Gelişme, miktar, satış değeri, “maliyet artı kar” ve dönüm noktaları dahil, belli esnek seçeneklere bağlı, uygulama ve fatura türetebilirsiniz.

IFS Mühendislik

Mühendislik kolumuz; dizayn elementlerinin, ürünlerin, montajların ve tesislerin yapılandırılmalarını ve tayinlerini kolaylaştırır. Modüllerimiz; revizyonlarında dahil olduğu mühendislik operasyonlarıyla ilgili her dökümanın yönetimini dinamikleştirerek kalite durumunu garantiler. Organizasyondaki her birey; iktisadi, yönetimsel ve teknik karar alma mekanizması için devamlı güncel veri sağlandığı sürece ihtiyaçları olan bilgilere erişirler. Satın alma, mühendislik ve üretim süreci aralarındaki entegrasyon; esas şirket-arası profili göz önüne sürer.

IFS Teslimat Projesi; kompleks teslimatların ihale’den, dizayn aşamasına, tedarik üretim-montaj, test sürecine, satış sonrası destekten bakım servisine kadar olan karmaşık yaşam süreçlerinin sizler tarafından koordinasyonunu sağlar.

IFS Görevlendirme ; tesisisin ve ya sanayi tesisisinin tüm öğelerinin, üretim birimi sahibinin ve ya nihai müşteririnin, operasyonel gerekliliklerine göre tasarlanması, yüklenmesi, test edilmesi, faaliyete geçmesi ve bakım/onarım görmesini, güvenli ve düzenli olması kaidesiyle garantiler. Modülümüzden ikmal paketleri ve ya yapılacak listesi aracılığıyla istifade edebilirisiniz.

IFS Varlık Tasarımı ; mühendislik işlemleri ve internet-tabanlı ortaklıklar için güçlü bir araçtır. Modülümüz; enerji tesisleri, elektrik şebekeleri, fiber optik ağlar ve emsal arz eden tesis ve yapıların hakkında bilgileri çıkarılması ve sürdürülmesini amaçlayan çok disiplinli mühendislik taslak arayüzüdür. Tedarikçi ve danışmanlardan proje bilgilerini doğrudan temin edebilirisniz. IFS proje ve IFS Satın Alma’yla sıkı entegre edilen modülümüzi EPCI projelerini ve malzeme yönetimini verimli biçimde destekler. IFS Bakım’la birlikte modül; bakım-onarım sürecini aksatmadan, büyük çaplı modernizasyon projeleri için bile, tamami varlık hayat döngüsü desteği sağlar.

IFS Mühendislik Değişim Yönetimi; mühendislik değişikliklerinizi kolaylaştırır ve hızlandırır. Değişim emirleri gönderilmeden evvel; değişikliklerin onaylamanızı, denetlemenizi ve teslim almanızı sağlar.

IFS Ürün Veri Yönetim Konfigürasyonu ; mühendislik dizaynlarını, konfigürasyon denetimini ve ürün ve malzeme takibini destekler. Gelişkin revizyon yönetim imkanları, karışık düzenlemerin takibinde sizlere yardımcı olur. “En muhtemel” arama ve nüsha işlevselliği ; malzemelerin ve tasarımların tarafınzca tekrar kullanımını sağlar; böylelikle ürünlerinizin standarlığı kolaylıkla sağlanır.

IFS İnsan Kaynakları

İnsan Kaynakları modlümüz; şirketinizin en değerli kaynaklarını iktisadi verimlilikle yönetmeniz konusunda yardımcı olarak; sizlere zaman ve para kazandırır. Bu modüller; personel geliştirmede şirketinizin bütün başat ihtiyaçlarını karşılayarak, hızlı ve kesin analizler sağlar. Başarılı stratejik insan kapital ve işgücü yönetimleri için önemli işlemler temin eder.

IFS Self Servis ; sizlere, çalışan-yönetici katılımıyla yüksek kalitede data garantisi verir. Yöneticiler, insan kaynakları-ilinitili görevleri, ihtiyaçlarıyla bağdaşan web sayfaları aracılığıyla gerçekleştirir. Çalışanlar, görevleriyle ilgili bilgileri kendileri günceller ve şirket içi pozisyonlara aynı arayüzden başvurururlar.

IFS İş güvenliği ve Sağlık ; organizasyonunuzda, düzenleyici birimlerce belirlenen standartlar ışığında, sağlık ve iş güvenliği mevzularınının takibini ve denetimini kolaylaştırır. Modülümüz, İlk yardım lisanlarından, malzeme risk bilgilerine, tıbbi kontrol kayıtlarından, iş-güvenliği yönetimi ve hastalık –kaza takibine varan çeşitli alanları kapsamaktadır.

IFS Bordro; tüm maaş işlemlerinizin yönetimine ve kolaylaştırılmasına yardımcı olur. Eksiksiz, bordro çözümleri; seçili herhangi bir piyasa için mevcuttur, ve modülümüzün 3. parti bordro çözümleri için standart arayüzü, dünya da her nokta için kullanılabilirdir.

IFS Zaman Bildirimi ; çalışanlarınızın mesaisi hakkında bilgi denetimini sizler için kolaylaştırır. Ücret kodu dağılımı ve çalışan tarafından uyarlanan mesai, ek mesai ve vardiya ikramiyeleri v.b., otomatikman yapılır ve merkezi çalışma kurallarıyla karşılaştırılır. Dahası, çalışan girdisi otomatikman maaş bordrosuna, proje, bakım ve üzetim sistemlerine işlenir.

IFS Masraf Yönetimi ; şirketinizin hali hazırdaki geleneksel masraf yönetimini kolaylaştırır ve dinamikleştirir. Raporlama sistemi; vergi hesaplamalarından, iş-seyahati masraflarına kadar sadeleşir. Mobil durumdaki çalışanlar, web arayüzünü kullanarak, her türlü harcamayı bildirebilirler.

FS Eğitim Yönetimi; şirket-içi yoğun eğitimi gerekli kılan şirketler için tamami bir hizmet sağlar. Modülümüz şirket içi eğitim gerekliliklerini derlemenizi ve eğitim etkinliklerinin tertibatında öncel bilgi olarak kullanır. Eğitim neticelendiğinde, eğitim alan çalışan dosyaları, otomatikman güncellenir.

IFS Çalışan Gelişimi ; stratejik insan kaynakları planları oluşturmanıza yardım eder. Organizasyonunuzun yetenek/yeterlilik gerekliliklerini tanımlayarak ve bu öğelerin mevcut kaynaklara kanalize edilmesini sağlayarak modülümüz şirketinize katkıda bulunur. Gereklilikler tanımlanıp eskiz haline getirildikten sonra, ortaya çıkan planı işe alım, çalışan gelişimi, veya organizasyonunuzdaki geçersiz ve sayıca tututarsız unsurlar için kullanbilirsiniz.

IFS İşe Alım ; yeni eleman alımını, başvuru formundan çalışan bilgilerinin insan kaynakları veri tabanına girilmesine kadar uzanan bütün işe alım sürecinde destek vererek sizler için kolaylaştırır.

IFS Çalışan Yönetimi ; şirketinizdeki çalışma pozisyonlarının ve organizasyon yapısının , çalışma gerekliliklerinin ve çalışanlar için geçerliyse yarar durumunun sistemde kolaylıkla haritalandırmanıza izin verir. Çalışan verilerine kontrollü erişim sağlayarak; hem tüm çalışanlarla alakalı işlemlerin kapsamlı işleyişi için temel oluşturur, hem de çalışanlarla ilgili verilerin bakımını kolaylaştırır.

IFS Finans Muhasebe

IFS’nin Finans Muhasebe Kolu; sizlere çeşitli perspektiflerden işinizle alakalı geniş kapsamlı bir görüş kazandıracaktır. Araştırmaya değer bir trend yakaladığınızda, gereken mali işlemleri araştırabilir ve uygun olan işlemi bütün ayrıntısıyla inceleyebilirsiniz. Finans Muhasebe kolu organizasyonun her kademesindeki kontorlü pekiştirir ve dünya çapındaki her mevzuat ihtiyacını destekler.-

IFS Nakit Akışı ; çeşitli senaryolar arasından seçebileceğiniz her duruma yönelik esnek likidite analizleri sunar. Nakit durumunuzun projeksiyonunu izlemek için; müşteri emirleri, satın-alma emirleri, hesap alacakları ve ödenebilirlik değerlerini kullanır. Bu bilgileri, daha iyi nakit yönetimi ve stratejik karar alma yetisini geliştirmeye yönelik kullanır ve şirketinizi analiz eder.

IFS Sabit Kıymetler; şirketinizin sabit kıymetlerinin stratejik yönetimini kolaylaştırır. Tamamiyle entegre edilmiş muhasebe modülümüz; birçok ülke için amortisman yöntemleri desteklemektedir, böylelikle uluslar-arası organizasyonlar için mükemmel bir sabit kıymet aracı olmaktadır.

IFS Alacaklar Muhasebesi; müşteri faturalamalarını ve ödeme sürecini kolaylaştırır. Rutin ticari işlemlerin kodlamasını otomatik olarak halleder. Müşteri emirleri ve muhasebe kıstas işlevselliği ile entegre edilmiş bu sistem; rutini kolaylaştırmaya ve hataları azaltmaya yardım eder.

IFS E-Fatura; faturaların manuel kayıt ihtiyacını azaltarak tedarikçinin fatura iş-akışını geliştirir & otomatikleştirir. Fatura tarama ve elektronik fatura sisteminin işlemine dahildir. Yetkilendirme ve satın alım emirlerini eşleştirme için atanan gelişkin kurallar fatura işleme sürecini hızlandırır. Durum bildirileri ve geçmiş etkinlik kaydı süreci ilaveten geliştirir ve takibi kolaylaştırır.

IFS Borçlar Muhasebesi ; tedarikçi faturaları ve ödeme sürecimin kontrolünü kolaylaştırır. Kullanıcıya özel fatura kaydına destek, fatura denetim yükünü azaltır. Birçok para birimi ve ödeme seçenekleri modülümüzün hızlılığına katkıda bulunur; aynı esnada, eş zamanlı takip ve analiz kontorlü sağlar.

IFS Konsolide Hesaplar ; tek bir noktadan pek çok şirketten gelen veriyi toplama imkanı sağlar. Tek noktadan alt dizinler halinde; hesapların, bütçelerin, para birimlerinin farklı grafiklerini planlayabilirsiniz. Bu alt dizinlerden birinin her hangi bir zamana ait verileri segmentine erişim; yönetimin konsolide hesapları güncel olarak istediği zaman denetlemesi sağlar.

IFS Bütçe Yönetimi ; IFS uygulamalarında planlama, bütçeleme ve iş-akışı tahmininin yönetimine şans tanır. Şirket stratejisini belirlemek ve skor kartı, bütçe şablonları için hedefleri düzeltmek için kullanılır. Daimi planlama ve haddeleme tahmin; herhangi bir aşamada, sürecin takibine ve güncellemesine izin verir. Microsoft Excel’e entegre olarak tasarlanmıştır.

IFS Proje Finansmanı; proje yürürlükte olmasına rağmen anlaşılır ve gerçek zamanlı sunumu sağlar. Ayrıca; ihtiyaç duyarsanız, daha detaylı analiz için alt verilere inebilirsiniz. Entegre proje muhasebe yönergeler; farklı gelirin gerçekleşme gereklilikleri ve sermayelendirme metotları için destek sağlar.

IFS Defteri-i Kebir ; finans analiz ve raporlama işlemleri için gereken sağlam temellerinizin olmasını garantiler. Ek olarak; çoklu defteri kebir ve gelişmiş dağıtım kuralları dahil, güçlü simülasyon imkanlarına sahip olmanızı kesinleştirir. Her sistemden ve şirket alt birimlerinden iktisadi mevzuatları toplanması ve derlenmesi konusunda sizlere yardımcı olur.