Bize Ulaşın: İzmir: +90 232 446 81 10 İstanbul: +90 216 374 75 05
10 Ekim 2013

Tedarik Zinciri Yönetimi


Yedek Parça Yönetimi

Kurumsal varlık yönetiminden söz etmeye başladığımızda, sektörünüz hakkında değerlendirme yapmak bize oldukça yabancı gelmektedir. Çünkü sektörde harcadığımız 25 yıldan ve halihazırda sektörün liderlerinden biri olarak kabul edildikten sonra, ‘sektörünüz’ yerine ‘sektörümüz’ demek daha uygun olacaktır. Genişletilmiş tedarik zinciri uygulamalarında izlenebilirliğin ne denli önemli olduğunu,stok elverişliliği ve performans bazlı lojistik faaliyetlerinin bir firma için ne gibi zorluklar ve fırsatlar yaratabileceğini iyi bilenlerdeniz, ve SPM bizim için üç harfin çok ötesinde bir kavramdır.

Ürünlerini servis odaklı mimari temele oturtan IFS müşteri taleplerini süratle yanıtlamayı sağlayan çevik çözümlerle sektör öncülüğünü elinde tutmaktadır. Program standartlarımızın çoğu aslında izlenebilirlik, seri, ve lot no. takibi, rol-tanımlı satınalma, ve çevik sevkiyat süreçleri gibi spesifik sektör taleplerinden kaynaklanmıştır. Mesajlaşma özelliği kullanıcıların saha operasyonlarıyla çok rahat iletişim kurmalarına izin vermektedir. Filo, varlık yönetimi ve MRO işlevlerinin entegre çalışması tüm SPM ihtiyaçlarınızın tek bir yazılım çözümünden karşılanmasını mümkün kılmaktadır.


Dağıtım ve Tedarik Zinciri

IFS, programa yerleştirdiği karışık-mod operasyon özelliği ile verimlilik ve yanıtlanabilirlik arasındaki dengeyi kurmanıza yardımcı olacak tedarik zinciri yazılımını kullanıcıların hizmetine sunmaktadır. Ürünler olgunlaştıkça ya da servisten kalktıkça yeni ihtiyaçlar doğrultusunda tedarik modları eşzamanlı olarak değiştirilir ve yeni tedarik modellerine adapte olunur. Siparişe dayalı ya da siparişsiz üretim modelleri arasında gidip gelmek suretiyle müşteri ihtiyaçlarında olabilecek her türlü değişiklik karşılanır. Ayrıca ön süreler ve stoklama ihtiyacı da azaltılmış olur. Portallar üzerinden müşterilerle kurulan iletişim erişim ve kontrolü maksimize eder.

Entegrasyon ve büyük resmi görebilme kabiliyeti IFS ‘in DNA’sını oluşturmaktadır. Tedarik zinicirinin firma ihtiyaçlarına ve boyutlarına göre kurulan komple ERP paketinin bir parçasını oluşturmasının nedeni budur.


Parakende ve Toptan

Depolardan satış noktalarına kadar tüm evrelerini izleyebileceğiniz, satışlarınızın artmasına, müşterilerle gerçek zamanlı iletişimin kurulmasına yardımcı olacak bir mağaza çözümü mü arıyorsunuz? Mal hareketlerini satıcıdan depolara kadar takip edebilecek, satınalma süreçlerinizi hızlandıracak, ve finansal, İK, pesonel çizelgelemesi vs. konularında arka ofisle entegre çalışacak bir yönetim sistemine mi ihtiyacınız var?

Çözüm hazır – IFS Perakende. IFS Perakende perakende ve toptancı firmaların ihtiyaçlarını uçtan uca karşılayan, tahmin ve talep planlaması, fiyat yönetimi, ürün çeşidi tahsisleri, gibi temel özellikleri taşıyan, verimliliğinizi ve karlılığınızı maksimize eden bir çözümdür.