Bize Ulaşın: İzmir: +90 232 446 81 10 İstanbul: +90 216 374 75 05
10 Ekim 2013

Üretim Yönetimi

PARTİ ÜRETİM

Tedarik zincirinizdeki bayiler, satıcılar, ticari ortaklar, ve müşterilerle, ister lokal ister global anlamda kesintisiz iletişime gireceğinizi, ve süreçleri coğrafi kısıtlamalar olmaksızın izleyeceğinizi, ya da müşteri servisleri ile tedarik maliyeti arasındaki dengeyi sağlamak üzere her türlü değişikliğe ayak uyduracağınızı hayal edebiliyormusunuz? Ya kalite yönetimini, ürün geliştirmelerini, malzeme uygunluk tahminlerini ve dahası CRM’i içine alan tek bir entegre sisteme ne dersiniz? Ya da reçete yönetimi, parti dengeleme, lot parti takibi, çoklu ölçü birimleri, raf ömrü, son kullanım tarihi yönetimi gibi gereksinimlere yanıt veren ERP sistemine nasıl bakarsınız? ERP satıcınızın önerdiği malzeme uygunluk süreçlerinin daima yurtiçi ve yurtdışı yasal gereksinimlerini karşılıyor olmasına ne dersiniz?

 

SERİ ÜRETİM

Bizler ‘Yalın’ sözcüğü 1990’larda terminolojiye girmeden çok önceleri üretim sektöründeki müşterilerimizi daha verimli ve karlı hale getirmeye çalışıyor, sektörün zorluklarına meydan okumalarını hedefliyorduk. Seri üretim bu konuda iyi bir örnek.

 

Maliyet baskısı ve kalite, çevresel mülahazalar, üretimin giderek globalleşmesi ve iletişim gibi konular seri üretimde sürekli tekrarlayan sorunlardı. Buna, süreçlerde yaşanan çeşitli verimsiz ve gereksiz işleri de katabilirdiniz. IFS ERP Uygulamaları artık hayatı daha kolay hale getirmektedir. Üretim çizelgeleme ve statü raporları için eklenen çeşitli kullanışlı araçlar, EDI üzerinden satıcı/müşteri çizelgelemeleri, emirsiz üretim, ve manuel ya da elektronik kanban sistemleri yeni sistemlerin yapı taşlarını oluşturmaktadır. Bu özellikler son derece etkin planlama çalışmalarını ve düşen genel yönetim giderlerini beraberinde getirmektedir. Doküman yönetimi , CAD entegrasyonu yalın üretim süreçlerini destekleyen diğer bileşenlerdir. Ayrıntılar için lütfen kaynak kiti’ni indirebilir, ya da direkt bizi arayabilirsiniz.

 

KESİKLİ ÜRETİM

25 yıldan beri çeşitli endüstri kollarındaki birçok kesikli üretim kuruluşu IFS ERP Uygulamaları sayesinde daha yalın, çevik ve karlı hale gelebilmişlerdir.

Ancak İmalata yönelik ERP çözümlerindeki uzmanlığımızı doğal olarak biraz da müşterilerimize borçluyuz. Sizleri dinleyerek ve sizden birşeyler öğrenerek kanban veya siparişsiz üretim gibi oldukça gelişmiş uygulamaları çözümlerimize yansıtıyoruz. Çözümlerimizde mevsimlik imalat, talep planlaması ve tahminleme gibi konulara özel önem veriyoruz. Süreciniz ister CTO, MTO, MTS ister karma üretim olsun IFS yine sektörünüzden kaynaklanan çözümleri ürünlerine yansıtmaya çalışmaktadır. Kalite, ürün yaşam döngüleri, dokümantasyon, ve ekolojik etkileşim yönetimi IFS ERP Uygulamaları’nın diğer standart fonksiyonları arasındadır. IFS işte bu sebeple yazılım ihalelerinde daima kısa listeye girmeyi başarmıştır. Daha fazla detay için ilgili bölümü indirebilir ya da bizimle direk iletişime geçebilirsiniz.

PROJEYE DAYALI ÜRETİM

Dünyanın savunma, petrol & gaz, ağır iş makineleri, yüksek teknoloji üreticileri gibi farklı sanayi, segment ve iş kollarından her boyutta firma komple ERP paketiyle bütünleşmiş proje yönetim çözümleri için niçin IFS’e gelmektedirler ? Bunun yanıtı düşündüğünüzden de basit – Entegrasyon. IFS, projeleri yürütmeniz için gereken standart özelliklere ilaveten komple proje yaşam döngüsü yönetimini, finansalları, İK’yı, ve varlık yönetimini de önermektedir. Tek başına çalışan fonksiyonel entegre çözüm size projenin herhangi bir safhasına ilişkin değerli geri bildirimler verebilmekte, bu sayede proje planından sapmalara önceden müdahale edebilmektesiniz. Planın kendisi ise proje süresince herhangi bir noktada ya da evrede eklenen yeni bilgilerle otomatik olarak sürekli güncellenmektedir. Bu durumda Proje takibi aslında sadece basit proje yetiştirme (catch-up) anlamına gelmemektedir. Dahası, başarıyla tamamlanan projeler bir sonraki projelere şablon teşkil etmektedirler. Bu da maliyetlendirmeyi ve risk yönetimini doğal olarak azaltmakta sizi sürprizlerden uzak tutmaktadır.