Bize Ulaşın: İzmir: +90 232 446 81 10 İstanbul: +90 216 374 75 05

DÖNÜŞÜMÜN DAHA DA HIZLANMA VAKTİ

COVID-19 salgınının Tüm dünyayı olumsuz etkilerinin sürdüğü bu günlerde, dijital dönüşümün şirketlerdeki önemini bir kez daha gözler önüne serdi. Bazı sektörler için zor gibi gözüken yeni iş yapış yöntemlerinin hızlı bir şekilde hayata geçirilmesine sebep olan bu salgın, iş hayatının tüm aşamalarında yeni bir dönemin başlangıcı olabilir.  

IFS Yöneticilerinden Zoran Radumilo’nun dediği gibi, “Teknolojinin sağladığı seçenekleri ve bu seçeneklerin sunduğu fırsatları öğrenmek gerekiyor. Birçok şirket bu seçeneklerin farkında olmadığı için, eski iş modelleri ile yoluna devam ediyor.” İtalya’nın 5G dönüşümünde önemli rol üstlenen isimlerden biri olan Radumilo, eski iş modelleri ile gidilen yolun çok uzun olmadığına da dikkat çekiyor.

IFS Uygulamaları müşterilerinden olan, Yenilenebilir Enerji Sektöründe 30 ülkede 3.100 çalışanıyla faaliyet gösteren Munters, salgının hızlı bir şekilde insan sağlığını tehdit etmesiyle çalışma modelini sadece 2 haftada değiştirmeyi IFS Uygulamaları’yla başardı.

Coronavirus Acil Ticari Baskılar Yaratır;

Munters’ın yöneticilerinden Roel Rentmeesters   bu süreci şu şekilde özetliyor.  Yeni çalışma modelini inşa etmek için güçlü ve uzun bir süre temel oluşturmaya yönelik pragmatik yaklaşımı kesinlikle doğru olsa da, Coronavirus pandemisi başladığında planlar etkilendi. Özellikle, kriz Munters’ın operasyonlarını korumak için uzaktan yardım alma konusunda bir miktar aciliyet yarattı. Munters, sadece 2 haftada 22 ülkedeki ortalama 200 personeline uzaktan destek ile süreçlerini yönetmeye başladı. Rentmeesters “Bu, gelecekteki başarımız için önemli bir değişim.” diyerek yerinde destek hizmeti vererek çalışan tüm sektörlerin iş yapış modellerinin baştan modellenebileceğinin sinyalini vermiş oldu. Munters şirketindeki, bu hızlı ve başarılı bir şekilde gerçekleşen değişimde, esnek bir şekilde modellenebilen IFS Uygulamalarının payı oldukça büyük.

Coronavirus Acil Ticari Baskılar Yaratır;

Her bir şirketin kendi işini daha ileri taşıyacak teknoloji seçeneklerini tanıması, belirlemesi ve bu teknolojileri iş süreçlerine entegre etmesi gerektiğini söyleyen Zoran Radumilo, “IFS’in misyonu, sorunları çözmede herhangi bir sınırlama koymadan, müşterilerine seçme özgürlüğü vermek. Bugün buluttan, analitiğe, veri yönetiminden, yapay zekaya çok fazla seçenek var. Önemli olan bu seçeneklerin var olduğunu bilmek ve her birinin ne yönde fayda sağladığını anlamak. Yaşadığımız dönüşüm sürecinde, yöneticilerin fayda temelli kararlar alması gerekiyor. Bu kararlar, şirketlerin gelecekteki değerini ve küresel rekabet gücünü belirleyecek” yorumlarını yapıyor.