Bize Ulaşın: İzmir: +90 232 446 81 10 İstanbul: +90 216 374 75 05
10 Ekim 2013

IFS BAKIM

Bakım bileşenlerimiz dünyamızın hızla değişen ihtiyaçlarına uyum sağlamanız için geliştirilen komple bir kurumsal varlık yönetim (EAM) sistemini oluşturur. Erişimi ve kullanımı kolay bu sistem sayesinde günlük bakım ihtiyaçlarınızı yerine getirebilir ayrıca mevcut sistemlerinizi sürekli geliştirebilirsiniz.

IFS/Karmaşık MRO daha yalın ve verimli MRO operasyonları yoluyla müşteri servis performansınızı yükseltmenize ve maliyetleri düşürmenize yardımcı olur. Personel, malzeme ve diğer kaynaklarınızı ayarlayarak termin tarihlerinizi daha iyi tutturabilir ve parça iade/değişim sürelerini kısaltabilirsiniz.

IFS/Taşıt Bilgi Yönetimi entegre filo yönetimi ve yasal gereksimler için tasarlanmış güçlü ve kapsamlı bir araçtır. Parça seri no. kontrollarını, operasyon planlamalarını, peryodik bakım çizelgelerini ve modifikasyon yönetimini destekler.

IFS/Süreç Otomasyon Entegrasyonu farklı satıcılardan satın alınmış otomasyon ekipmanları için gerekli arayüzleri sağlar. İletişim platformu olarak OLE for Process Control (OPC) ve IFS/Connect’i kullanır.

IFS/Çizelgeleme ve Kaynak Tahsisleri iş emri çizelgelemesini ve aktivite planlamasını hızlandırarak peryodik ve düzeltme bakımlarının planlanmasında ortak kriterler yerleştirir. Sürükle-bırak grafiksel arayüzü değişiklikleri çok çabuk ve kolay gerçekleştirmenizi sağlar. IFS İnsan Kaynakları ile entegre çalışarak personel ihtiyaçlarınızı mevcut beceri kaynaklarıyla otomatik olarak karşılaştırabilir. Daha kompleks bakım çalışmaları için kısıt-bazlı iş emri çizelgelemeleri geliştirebilirsiniz.

IFS/Peryodik Bakım düzenli peryodik bakım çizelgelerinizi yönetir. Bir tesis dahilinde her türlü bakım işini organize etmeniz mümkündür. Bakım işlemlerini ayrıca kendi bakım parametrelerinize göre çizelgeleme imkanınız vardır. Örneğin, makine durumunuz, spesifik olaylar, takvim, hatta bakımdan kendi personelinizin mi yoksa dışardan kiralanacak sözleşmeli kişilerin mi sorumlu olacağı gibi hususlar.

IFS/İş Emirleri bakım organizasyonunuzu etkileyen tüm görevleri -hata raporları, hazırlık, planlama, ve nihai raporlar -yönetir. Bakım görevi böylece daha etkin hale gelir, direkt ve endirekt bakım maliyetleri, ve ayrıca aksama sürelerinden kaynaklanan gelir kayıpları azalır.

IFS/Genel Ekipman Verimliliği şirket gelirlerini artırmak üzere önerilen ekipman performans iyileştirmelerini değerlendirir. Performans, kalite, ekipman mevcudiyeti ve genel ekipman verimliliği gibi operasyonel olayları kaydederek kullanışlı grafik arayüzlerle operatörlerin ve proses mühendislerinin hizmetine sunar.

IFS Ekipman Ölçümleri karlılığı artırır ve servis gerektiren ekipmanların kullanımını daha iyi kontrol eder. Ölçümler sözkonusu ekipmanın ne yoğunlukta kullanıldığına bağlı olarak servisin programlanmasını ve faturalanmasını sağlar.

IFS/Ekipman İzleme çalışır durumdaki ekipmanlara ait performans verilerini dakika dakika güncelleyerek ekipman aksama sürelerinin minimize edilmesini sağlar. Ekipman kullanımı hakkında daha iyi kararlar verebilmeniz için en son ekipman durumlarını, durma sebeplerini, üretilen ve red edilen malzeme miktarlarını takip edebilirsiniz.

IFS/Ekipman makine, bina, havalandırma sistemleri ve/veya taşıma sistemlerinizle ilgili fiziki bilgileri takip eder. IFS/Varlık Yönetimi ile tam entegre olup hem yeni inşaatlarınız hem de bina yenilemeleriniz için gerekli varlık yaşam döngüsü yönetim çözümünü (ALM) oluşturur.