Bize Ulaşın: İzmir: +90 232 446 81 10 İstanbul: +90 216 374 75 05

IFS BU YIL DA ERP’NİN LİDERİ SEÇİLDİ

IFS art arda iki yıldır ERP’nin en prestijli raporu Gartner Magic Quadrant’ta  ‘lider’ olarak konumlandırıldı.

magisonDünyanın lider ERP uygulamalarından IFS, IFS Applications 8™ ürünü ile Gartner Magic Quadrant 2014* raporunda bu yıl da “Lider” olarak gösterildi. Üst üste iki yıldır ERP alanında lider 2 ERP firmasından biri olan IFS, güçlü vizyonu, uygulama kolaylığı ve endüstri uzmanlığı gibi kriterlerde bu yıl konumunu daha da güçlendirdi.

IFS CEO’su Alastair Sorbie “İkinci yılımızda da endüstride bir lider olarak tanınmaktan gururluyuz. 2012 yılında piyasaya çıkmasının ardından önemli sayıda müşterimiz kullandıkları versiyonlarını IFS Applications 8™’e yükseltti. Gartner da dünyada önemli bir kaynak olarak gösterilen Magic Quadrant raporları ile IFS çözümlerinin yeteneklerini ve ölçeklenebilirliğini göstermiş oldu.” dedi.

İki haneli büyüme rakamları

Bu yıl IFS olarak iki haneli büyüme rakamları açıkladıklarını, bu oranların endüstrideki en yüksek rakamlardan olduğunu belirten Sorbie şöyle devam etti: “Çok başarılı bir yıl geçirdik. Bunu, ürünümüze büyük yatırım yapmamıza, hedef endüstrilerimize sadık kalmamıza ve doğru segmentasyon yapmamıza borçluyuz. Gartner Magic Quadrant raporunda Liderler kategorisinde yer almamızda ürünümüzün kalitesinin, güçlü müşteri portföyümüzün ve son çeyrekte yayınlanmış olumlu rakamların da etkili olduğunu düşünüyorum.”

Gartner ‘a göre Liderler kategorisinde yer alan firmaların karakteristik özellikleri şöyle tanımlanıyor: ‘Orta ölçekli ERP pazarı’  liderleri kapsamlı ve güçlü fonksiyonalite ile bu pazarın tüm ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar. Lider kategorisinde yer alan bu firmalar -ciro büyüklüğünden bağımsız olarak- pazarda kendini kanıtlamış bir ürüne, başarılı projeler sonrasında elde edilmiş geniş müşteri referanslarına, hızla artan pazar payına ve mevcut ürünlerinin gelecek versiyonlarının müşterilerine adaptasyonu konusunda açık ve belirgin bir stratejiye sahipler.

IFS Türkiye Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ergin Öztürk konuya ilişkin yaptığı açıklamada,  “IFS geçtiğimiz yıl da SAP ile birlikte liderler kategorisinde yer alan iki yazılımdan biriydi. Bu yıl konumunu daha da iyileştirdi ve Liderler kategorisinde konumunu sağlamlaştırdı. IFS’in gerek teknoloji ve esneklik, gerekse vizyon konusundaki iddiası Gartner raporu ile kanıtlanmış durumdadır. ”

*Single-Instance ERP for Product Centric Midmarket