Bize Ulaşın: İzmir: +90 232 446 81 10 İstanbul: +90 216 374 75 05

DBC MAKINA SANAYI VE TICARET LTD. ŞTİ.

DBC Makina Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti 1991 yılında Diamant Boart Craelius şirketinin Türkiye ana distribütörü olarak kurulmuştur.

Günümüzde her türlü maden arama, zemin etüt ve iyileştirme, enjeksiyon sondajı ile çimento enjeksiyon makina ve sistemleri konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

Tüm Karotlu Sondaj Teknolojisi”ni üretici olarak sunabilen Dünya’daki ender firmalardan biridir. Sondaj makinasından elmas matkaba kadar karotlu sondaj çalışmalarında gerekli olabilecek her türlü makina ve ekipman DBC Makina tarafından üretilmektedir.

Tüm çalışmalar bilgisayar destekli tasarım ve üretim ( CAD-CAM) olarak gerçekleşmektedir.

Geliştirilen tüm sondaj makinaları CE belgeli olarak üretilmektedir.

Elmas matkaplar atmosferik kontrollu fırınlarda üretilmekte ve FASTDRILL markası ile pazarlanmaktadır.

Kuyu eğimi ölçme ekipmanları konusunda mevcut en gelişmiş sistemleri sunan DEVICO şirketinin Türkiye, Ortadoğu ve komşu ülkelere hizmet sunan ana merkez konumundadır.

Sondaj işlerinde çok önemli bir yer tutan sondaj polimerleri konusunda ise PROMAFOR şirketi ile çalışılmaktadır.

DBC Makina sondaj çalışmalarında kullanılan ağaç karot sandıkları yerine plastik karot sandıkları kullanılması konusunda öncü olmuştur.

Mermer ve granit ocaklarında kullanılan her türlü elmas tel; ıslak veya kuru kesim, açılmış boncuk, yaylı veya plastik enjeksiyon montajlı olarak üretilmektedir.

Ayrıca mermer ocaklarındaki kollu zincirli kesme makinalarında kullanılmak üzere PCD içeren özel kesiciler geliştirilmektedir.

DBC tarafından gerçekleştirilen AR-GE çalışmaları Tubitak tarafından da desteklenmiş ve yapılan çalışmalar sonucunda elde edilen gelişmeler ile ilgili birçok faydalı model ve patent başvuruları yapılmıştır.

Nisan 2014 tarihinde Dilovası Mermerciler OSB’de yeralan 7000 m2 kapalı alana sahip yeni fabrikaya taşınılmıştır.