Bize Ulaşın: İzmir: +90 232 446 81 10 İstanbul: +90 216 374 75 05

İBRAŞ KAUÇUK OTOMOTIV YAN SANAYI VE TIC. A.Ş.

1980 Yılında Bursa’da 60 m²’lik alanda üretim hayatına başlayana İbraş Kauçuk, bugün Kestel Organize Sanayi Bölgesinde 16.000 m2 kapalı alanda faaliyetlerini sürdürmektedir. Firmanın başlıca ürün gruplarını, Otomotiv Yedek Parça, Beyaz Eşya, Tarım, Denizcilik ve Çeşitli Endüstri Sektörleri için kauçuk esaslı Radyatör, Kalorifer, Hava Filtre, Turbo Hortumlarının üretimleri oluşmaktadır. Ayrıca isteğe bağlı özel nitelikli hortumlar da üretilmektedir.

Otomotiv yedek parça sektöründe öncü bir şirket olan, bu sektörde kauçuk ve plastikler için yüksek kaliteli ISO standartlarında ürün geliştiren İBRAŞ Kauçuk, üretim hayatındaki 30 yıllık geçmişinin verdiği tecrübeyle, seçilecek olan yazılımın da üretim yeteneklerinin yüksek olması şartı arandı. Uzun değerlendirmeler sonunda IFS Uygulamaları’na karar verilirken, ön görülen proje takvimi içerisinde fazların hayata geçirilmesi planlandı. Bu hedefler doğrultusunda başlanılan IFS Uygulamaları projesinde, İbraş ve Egeria proje ekiplerinin başarılı çalışmaları sonucunda,  konulan hedeflere kısa zamanda ulaşıldı.

 İbraş Kauçuk IFS ERP projesiyle elde ettiği kazanımlarını aşağıdaki gibi kısaca maddeleyebiliriz.

  • Gerçek zamanlı durum raporlarına ulaşma
  • Malzeme ve Üretim Taleplerini Planlama yeteneği
  • Etkin sipariş ve stok yönetimi
  • Atık yönetimi
  • Reçete, ürün ağacı ve rota yapısı ile kurumsal hafıza
  • Fiili maliyet analizi

IFS Projesi hakkında, görüşlerini sorduğumuz, İbraş Kauçuk ERP Proje yöneticisi Doğuş Teke, bu işbirliğinden doğan faydaları aşağıdaki gibi özetliyor;

“Yukarıda da belirtildiği gibi IFS Uygulamalarıyla bir çok konuda iyileşme sağlandığı gibi, yatırımın geri dönüşünün en etkin kalemlerinden olan,  kâr – zarar analizi yeteneği ve süreçlere ait maliyetlerde iyileşmeye olanaklarını da bu proje sayesinde elde etmeyi başardık.

IFS Uygulamalarının esnek yapısı ve Egeria’nın tecrübeli danışmanlık ekibi bu süreçteki en büyük yardımcımız oldu. Üretim alanında uygulanması planlanan otomasyon sistemlerine entegrasyon kabiliyeti ve firma içindeki son kullanıcılardan gelen isteklerin değerlendirildikten sonra hayata geçirilmesine imkan tanıyan yapıyla, hızlı bir şekilde uyarlanması, her geçen gün daha da rekabetçi ve kurumsal olma hedefi olan bizler için ideal bir çözüm ve çözüm ortağı olmuştur.”