Bize Ulaşın: İzmir: +90 232 446 81 10 İstanbul: +90 216 374 75 05
10 Ekim 2013

Kamu

Son yıllarda e-devlet projeleri kapsamında bazı kamu kuruluşlarının sunmuş olduğu hizmetlere internet ortamından ulaşmak ve işlem yapmak mümkün olmaktadır. Kamu kuruluşlarının da, bilişim sektörünün sunmuş olduğu imkanlardan faydalanarak, süreçlerini iyileştirmeye, verimliliği ve hizmet kalitesini arttırmaya ihtiyaçları vardır. IFS ERP, farklı alanlarda ve farklı ihtiyaçlara uygun olarak geliştirilmiş çözümleri ve modüler, esnek mimarili altyapısı ile; toplu taşımacılıktan, enerjiye, belediye iştiraklerinden, genel kamu hizmeti sunan kurumlarına kadar birçok kamu kuruluşa, süreçlerini hızlandıran verimlik ve hizmet kalitesinde artış sağlayan çözümler sunmaktadır.

Birçok kamu iktisadi teşebbüslerinin ana sanayi kollarında olmasından dolayı, iş gereksinimleri ve sektörel ihtiyaçlar IFS ERP’nin sektörel çözümleri ile paralellik göstermektedir. Demir Çelik Endüstrisi, Enerji Üretim ve Dağıtımı, Ulaşım, Madencilik, Savunma Sanayi, Üretim ve Ticari faaliyeti bulunan şeker fabrikaları, vagon fabrikaları, maden işletmeleri gibi işletmelerin tamamı IFS’ ERPnin uzmanlık ve deneyim sahibi olduğu sektörlerde faaliyet gösteren kamu kuruluşları arasında yer almaktadır.

IFS ERP aynı zamanda Belediyelerin; altyapı yatırımlarını planlamak ve gerçekleştirmek için kurdukları iştiraklerden, toplu konut projelerini yürüten iştiraklere, taşımacılık ve ulaşım alanında (karayolu, denizyolu, raylı sistem, metro) faaliyet gösteren iştiraklerden, temel kamu gereksinimlerini sağlayan gaz, elektrik ve su dağıtım işletmelerine kadar birçok kamu kuruluşununa geniş kapsamlı sektörel yazılımları ile çözümler sunmaktadır.

Kamu ve belediye kuruluşlarını, yönetimde ön planda olan ve kamu kuruluşlarını diğer işletmelerden ayıran özelliklerden biri tüm süreçlerin belli bir mevzuata bağlı olmasıdır. Satınalma sürecinin, ‘Kamu İhale Kanunu’na bağlı olması bunların başında gelmektedir. Ödenek ve bütçe kontrolü ile takibi önemli konular arasında yer almaktadır. IFS ERP Uygulamaları tarafından desteklenen bu gibi kamuya özel iş gereksinimlerinin yanı sıra, IFS ERP’nin esnek altyapısı sayesinde kamu kuruluşlarındaki özel gereksinimleri hızlı bir biçimde geliştirilebilmekte ve kullanıcılara çözüm olarak sunulabilmektedir. Ayrıca IFS ERP Türkiye ekibi; Kamu kuruluşlarında gerçekleştirilen ve teslim edilen projeler ile Kamu kuruluşlarında proje gerçekleştirme konusunda önemli bir birikime de sahip bulunmaktadır.

Faaliyet alanına göre gereksinimleri farklılık gösteren kamu kuruluşları için sunmuş olduğumuz çözümler aşağıda sektörel bazda listelenmiştir.