Bize Ulaşın: İzmir: +90 232 446 81 10 İstanbul: +90 216 374 75 05
10 Ekim 2013

Otomotiv Tedarikçileri

Otomotiv Tedarikçileri

ETO’dan tekrarlamalı üretime aynı anda herşeyi yapabilecek komple bir ERP çözümü mü arıyorsunuz? IFS Uygulamalarını inceleyin, işinizin daha verimli yürütmenizde yardım eden komple bir çözüm. Karışık modlu üretim, inceltilmiş üretim, ve tam ürün yaşam-çevrimi yönetimi işlevleri işinizi hızlandırır. Sofistike çok-noktalı küresel dil yetenekleri, kalite yönetimi desteğiyle size doğru zamanda doğru parçayı teslim etmenizde ihtiyaç duyduğunuz herşeyi verir.

Şirket Performans Yönetimi

IFS İŞ Performans’ı ile artan karlılık ve zenginleşen kalite için temel araçları elde dersiniz. Kalite, maliyetler ve teslimat güvenilirliği, artırılmış iş performansı gibi kritik iş alanlarına bir temel bakış verir. Önemli noktalar PPM (parts per million) seviyeleri, dönüşler, teslimat güvenilirliği ve yenidenişleme üzerinden ölçülebilir.

Verimi Artırılmış Bilgi

IFS Uygulamaları seçtiğiniz modele uygun olarak malzeme akışını ve üretim kapasitesinin kullanımını optimize eden planlama araçları sağlayarak, kısa ve uzun vadeli teslim programlarını yönetir. Eş zamanlı olarak, tedarik zincirinde bir sonraki aşamada yer alan paralel teslimat programı derlenir. Bu hızlı ve hassas bilgi akışı, envanter dengelerini azaltılabilecek ve daha az sermaye kullanımı gerektirecek şekilde tedarik zinciri gecikmelerini minimize eder.
IFS’nin, basit kart-tabanlı Kanban’dan sofistike atölye raporlamalı elektronik Kanban’a uzanan Kanban işlevini kullanarak faaliyetlerinizin verimini daha da artırabilirsiniz.

Hızlı İletişim

IFS’nin EDI işlevi, otomobil üreticileri için Edifact, ODETTE, Ansi X.12 ve VDA standartlarına uygun önceden ayarlanmış mesajlar içerir. EDI’yi kullanmayan tedarikçilerle iletişim kurulurken bir web tarayıcı kullanılarak da pek çok işleve erişilebilir. Uygun onaylamayla, tedarikçiler kendileri teslimat programlarını izlemek için Web’i kullanabilir ve müşterilerinin elindeki envanter dengelerini inceleyebilir.

Ürün Yaşam-çevrimi Yönetimi ve İşbirlikli Program Yönetimi

IFS çözümü ürün geliştirmeden üretim, dağıtım, ve satış-sonrası hizmetlere uzanan alanda entegre bir ürün ömürsüreci yönetim desteği sunar. Ürün ve hizmetlerinizde sürekli kalite gelişimini desteklemek için SPC yeteneklerini de taşıyan entegre kalite yönetimini içerir. IFS Uygulamaları ürün geliştirme süreci boyunca, bir web tarayıcı gibi standart bir kullanıcı arayüzü kullanımıyla erişilebilen PDM yapıları ve yönetim sistemi desteğiyle, müşteri ve tedarikçi arasında yakın ilişkiye izin verir.

Pazar Taleplerine daha hızlı Yanıt

Değişen Pazar taleplerine daha hızlı karşılık verebilmenizde yardımcı olabilmek için IFS Uygulamaları, farklı ürün grupları için farklı üretim ortamları kullanmanıza izin veren karışık-modlu üretimi destekler. IFS’nin iş çözümü, hem müşteri talebiyle tasarım (engineer-to-order) yapan endüstrilerde görülen mühendislik gereksinimlerini hem de stok yapan (make-to-stock) şirketlerin planlama ve ayrıntılı programlama gereksinimlerini karşılayacak kadar esnektir. Entegre tek bir sistem olduğu için, IFS Uygulamaları üretim ortamları arasında hızla ve sorunsuz geçiş yapmanıza, müşteri talebiyle tasarımdan müşteri talebiyle konfigürasyona (configure-to-order), müşteri talebiyle üretime (make-to-order), ya da müşteri talebiyle montaja (assemble-to-order) faaliyetlerinizi kesintiye uğratmadan geçiş yapmanıza olanak sağlar.

Zenginleştirilmiş Kalite ve Maliyet Azaltma

IFS Uygulamaları QS-9000/TS-16949’daki hata şekli ve etkileri analizi (FMEA) ve gelişmiş ürün kalite planlama ve kontrol planı (APQP) gibi temel alanları destekler. IFS’nin entegre kalite yönetim sistemi sürekli gelişim, hata önleme ve tedarik zincirinde kayıplarla değişimleri azaltma hedeflerine erişmenizde yardımcı olur. Planlanmış, devam eden ve tamamlanmış faaliyetlerin yönetilmesiyle, IFS Uygulamaları sürekli maliyet azaltımı ya da Kaizen maliyetlendirmesini destekler.

Daha Yumuşak Faturalama

Doküman ya da EDI mesajları olarak üretilen müşteri faturaları, fatura ve ödeme süreleri açısından tümüyle izlenebilir. Faturalama işlevi hesaplanan kura otomatik çevirmeyle opsiyonel kurlarla da çalışır. IFS Otomatik Faturalandırma ile müşteri (OEM) EDI mesajlarını tedarikçiye transfer edebilir. Tedarikçi sistemi teslimat verisiyle gelen bilgiyi işler, müşteri faturalarını üretir ve müşteri tarafından yaratılan faturalarla gelen ödemeyi işler.